Skip to content

Blacha Tytan Cynk arkusz i rolka
od 0,55 mm do 1 mm

Blacha tytan cynk w naszym sklepie występuje w wielu wariantach. Pod kątem grubości, szerokości, a nawet koloru. Dodatkowo oferowana jest przez nas zarówno w arkuszach jak i w rolce. To co nas wyróżnia to gwarancja doskonałej jakości oraz bardzo szeroka gamma doboru wariantów. Dzięki czemu nasza blacha tytanowo cynkowa spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nasze blachy znajdą zastosowanie w dużej ilości branż. Ponadto blacha posiada certyfikat (atest) i jest produkowana zgodnie z normą PN-EN 988. Podobnie jak blacha miedziana, którą również posiadamy w naszym asortymencie. 

Szukasz blachy na tytan cynk?

Kontakt z dedykowanym konsultantem

Zwróć uwagę, że jedynie specjalista może dostarczyć Ci tak precyzyjnych wyjaśnień i rozwiać Twoje niejasności. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek kwestie dotyczące naszej oferty.

Biuro handlowe

Poniedziałek – Piątek – 8:00-16:00
Sobota – nieczynne
Niedziela
– nieczynne

Albo napisz do nas

Formularz kontaktowy

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  Blacha tytan cynk od producenta zalety i zastrzeżenia

  Wiele osób nadal nie do końca wie co to blacha tytan cynk, więc zanim przejdziemy do zalet i zastrzeżeń w stosowaniu wyjaśnimy czym jest. Tytan cynk jest elektrolitycznym rafinowanym cynkiem, który posiada lekki dodatek nie tylko tytanu, ale także miedzi. Odpowiednio dobrane komponenty dają blasze cynkowo tytanowej wytrzymałość ponad 200 lat. Wszystko to również dzięki miedzianej domieszce, która powoduje, że z wiekiem blacha pokrywa się patyną, która chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Po upływie tego czasu w 100% może ona zostać poddana recyklingowi dzięki temu jest przyjazna środowisku. Ciężar właściwy blachy tytanowo cynkowej to 7,2 g/cm3. Dodatkowymi jej zaletami jest niepalność i niemagnetyczność. 

  Jesteś zainteresowany naszą ofertą blachy tytan cynk? 

  Niezwłocznie skontaktuj się z naszym konsultantem, a on doradzi Ci w zakupie!

  Cena blachy tytanowo cynkowej i gdzie kupić

  Cena zależy od wielkości składanego zamówienia oraz od aktualnych cen surowców. W celu ustalenia dostępności i kosztów prosimy o kontakt mailowy: sklep@metzink.pl określając potrzebną ilość, rodzaj i grubość blachy.

  Rozmiary i grubości blachy cynkowo tytanowej w naszym sklepie

  Najpopularniejszymi grubościami blachy tytanowej jakie się stosuję są 0,5 mm, 0,7 mm, 0,8 mm oraz 1 mm. Dzięki niezwykle precyzyjnemu doborowi wymiarów blach dostaniesz u nas każdą z nich. W przypadku naszych klientów najpopularniejszą grubością jest 0,55 mm oraz 0,8 mm, które wykorzystywane jest do wytwarzania paneli dachowych. 

  Blacha tytan cynk na wymiar – 0,55mm do 1mm – arkusz i w rolce

  Blacha tytan cynk – arkusz:

  • Grubości: od 0,55mm do 1 mm
  • Dostępne wymiary: według zapotrzebowania klienta
  Blacha tytan cynk na wymiar – 0,55mm do 1mm – arkusz i w rolce

  Blacha tytan cynk w rolce:

  • Grubości: od 0,55 mm do 1 mm
  • Dostępne szerokości: od 200 mm do 1250 mm

  Ile waży blacha tytanowo cynkowa?

  Określenie wagi blachy tytanowo cynkowej nie należy do najprostszych. Wszystko ze względu na przeróżne rozmiary i grubości blach jakie stosowane są w przemyśle dachowym, ale nie tylko. Najpopularniejszym przyjmowanym rozmiarem arkusza blachy jest 100×200 cm. Tego typu wymiar o grubości 0,7 mm waży 10,10 kg. Taki sam arkusz blachy tytan cynk o grubości 0,55 mm będzie ważył 7,9 kg, zaś 0,6 mm 8,7 kg.  

  Jaką temperaturę wytrzymuje blacha tytan cynk?

  Kolejnym ważnym i decyzyjnym czynnikiem podczas doboru blachy jest jej wytrzymałość. Posiadacze blachy cynkowo tytanowej nie powinni mieć większych obaw. Blacha tytanowo cynkowa w rolce, arkusz czy jakakolwiek inna jest naprawdę wytrzymała na wysokie temperatury. Co prawda nie jest to tak jak w przypadku blachy miedzianej, ale w granicach normy. Temperatura topnienia tytan cynku to aż 418°C.

  Tytan Cynk wykorzystywana jest:

  • podczas obróbek blacharskich (opierzenia kominów itp.),
  • jako pokrycie dachu,
  • do wytwarzania rynien,

  Jaka blacha tytanowo cynkowa na dach jest najlepsza?

  Blacha cynkowa z dodatkiem tytanu i miedzi, bo tak też możemy ją określić jest coraz częściej wykorzystywana w przemyśle dekarskim. Głównie ze względu na swoją cenę i lepszą wytrzymałość niż aluminium. Podczas budowy dachu wykorzystuje się blachę tytan cynk w postaci rolki pociętej na pasy o szerokości od 40 do 70 centymetrów, a długości do 10 m. Najpopularniejszą szerokością pasów z blachy jest 53 lub 60 cm. Taka grubość pozwala na pokrycie optymalnie szerokiej warstwy dachu bez obaw o jej wytrzymałość podczas silniejszych podmuchów wiatru. Dzięki domieszce miedzi posiadacze blachy cynkowo tytanowej nie muszą się martwić o odporność na korozje. Z wiekiem blacha samoistnie będzie pokrywać się patyną, która ją od tego chroni. 

  Kolejną opcją są panele o szerokości 40 cm i długości 80 cm. Układane na sztywnej podstawie z płyt lub jak kto woli desek, w pionowych rzędach. Ich montaż jest dużo szybszy dzięki czemu można zaoszczędzić na robociźnie. Jednak dla bardziej wymagających klientów, którzy wymagając od dachu czegoś więcej niż ochrony polecamy łuski tytanowo cynkowe. Kształt mają kwadratowy lub rombowy, mocowane na haft. Najczęściej wykonywane z blachy o grubości 0,8 mm. 

  Jak łączyć blachę ocynkowaną?

  Lutowanie 

  Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o tym czy nasza blacha (zależnie od jej zastosowania) wytrzyma wcześniej określone nawet 120 lat jest łączenie. Najpopularniejszych i najtrwalszym sposobem łączenia blachy tytan cynk jest lutowanie. Warto jednak wspomnieć, że powinno być wykonane przez odpowiedniego fachowca. Temperatura topnienia lutu to 180 °C do 235 °C. Element, które będziemy lutować powinny odpowiednio na siebie nachodzić. Jest to tzw. zakład, który powinien mieć szerokość od 10 mm do 15 mm. Jest to najbardziej optymalny i bezpieczny zakład. Sama szerokość szczeliny lutowniczej nie może przekraczać 0,5 mm. Im szersza szczelina, tym trwałość łączenia jest mniejsza. 

  Klejenie

  Klejenie jest kolejnym sposobem jaki możemy wykorzystać do łączenia elementów z blachy cynkowo tytanowej. Z pewnością jest to dużo prostszy i tańszy proces. Jednak nieco mniej trwały. w przypadku klejenia zakład powinien wynosić minimum 50 mm szerokości. Na powierzchnię łączonego elementu należy nałożyć paski kleju o szerokości 8 mm. Niezależnie od poziomu doświadczenia dekarza wygląd łączenia klejonego będzie ładny, ponieważ proces ten nie wymaga posiadania obszernej wiedzy na temat pokryć dachowych.   

  Zabezpieczanie blachy tytanowo cynkowej

  Tak jak w przypadku blachy miedzianej klienci często pytają o sposoby zabezpieczania takiej blachy. Jest to niezwykle ważna kwestia jeśli chcemy zachować pełną jej żywotność. Pomimo tego, że informujemy Was o jej samoistnym zabezpieczaniu się, warto o to zadbać. Proces ten jest bardzo prosty i łatwy w wykonaniu i nie ma co oszczędzać na nim czasu. Wystarczy oczyścić powierzchnię blachy odpowiednimi preparatami. Może to być jak w przypadku miedzi 10% roztwór kwasu solnego (przypominamy, że jest to środek silne żrący). Następnie po osuszeniu nałożyć powłokę ochronną w postaci dobrego lakieru dwuskładnikowego, który już wcześniej polecaliśmy. Pomimo ich wysokiej ceny Twój materiał będzie silnie zabezpieczony. 

  Blacha tytan cynk Cennik Dotyczy wymiarów 1000x2000, 1250x2500, 1000x1000, 2000x1000 i inne.

  Grubość blachy Cena za m2*
  blacha tytan cynk natural gr. 0,55 mm 121,52 zł brutto
  blacha tytan cynk natural gr. 0,6 mm 137,50 zł brutto
  blacha tytan cynk natural gr. 0,65 mm 161 zł brutto
  blacha tytan cynk natural gr. 0,7 mm 165 zł brutto
  blacha tytan cynk natural gr. 0,8 mm 199 zł brutto
  blacha tytan cynk natural gr. 1 mm 259 zł brutto