Skip to content
obróbki blacharskie Poznań

Blacha miedziana arkusz i rolka
od 0,5 mm do 1 mm

Blacha miedziana w naszym sklepie dostępna jest w wielu wariantach grubości i szerokości. Dostępna jest zarówno w arkuszach oraz w rolkach. Gwarantujemy doskonałą jakość oraz bogaty wybór grubości i wymiarów blach. Dla wymagających docinamy blachy miedziane na wymiar. Produkujemy blachy, które idealnie sprawdzą się w wielu branżach, a ich zastosowanie może być bardzo szerokie. Jeśli posiadają Państwo mniejszy budżet idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku blacha tytan cynk, która posiada pewne właściwości blachy miedzianej. 

Szukasz blachy miedzianej?

Kontakt z dedykowanym konsultantem

Zwróć uwagę, że jedynie specjalista może dostarczyć Ci tak precyzyjnych wyjaśnień i rozwiać Twoje niejasności. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek kwestie dotyczące naszej oferty.

Biuro handlowe

Poniedziałek – Piątek – 8:00-16:00
Sobota – nieczynne
Niedziela
– nieczynne

Albo napisz do nas

Formularz kontaktowy

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  Blacha miedziana od producenta zalety i zastrzeżenia

  Blachy wykonane z przeróżnych materiałów posiadają różne właściwości. Bardzo ważnym jest, aby zapoznać się z nimi zanim dokonamy jakiegokolwiek zakupu. W przypadku blachy miedzianej o wiele czynników nie powinniśmy się martwić. Jej trwałość osiąga około 300 lat, a masa pokrycia przy popularnej grubości 0,57 mm to lekko ponad 5 kg/m2. Są to naprawdę solidne zalety, które określają blachę miedzianą mianem jednej z najtrwalszych. Ponadto sposób łączenia blach może być wykonany tradycyjnie za pomocą rąbka stojącego lub leżącego, zaś lutowanie odbywa się w temp. 650 do 800 °C. Blacha miedziana nie wymaga konserwacji, a z czasem staje się dużo bardziej atrakcyjna dzięki zielonoszarej patynie, którą pokrywa swoją powierzchnię. Jest to proces tzw. śniedzenia miedzi. Odporna jest również na korozję oraz doskonale znosi warunki atmosferyczne takie jak zmienne temperatury czy promieniowanie UV.

  Warto także pamiętać podczas doboru materiałów, w których będzie występować blacha miedziana, że nie może być łączona z cynkiem, ocynkiem lub blachami powlekanymi. Warto jednak wspomnieć przy tym o wysokiej plastyczności tej blachy, zarówno na zimno jak i na gorąco.

  Jesteś zainteresowany naszą ofertą blachy miedzianej? 

  Niezwłocznie skontaktuj się z naszym konsultantem, a on doradzi Ci w zakupie!

  Cena blachy miedzianej i gdzie kupić

  Cena blachy miedzianej w bardzo dużej mierze zależy od wielkości zamówienia oraz od aktualnych cen surowców. W celu ustalenia dostępności i kosztów prosimy o kontakt mailowy: sklep@metzink.pl określając potrzebną ilość, rodzaj i grubość blachy.

  Rozmiary i grubości blachy miedzianej w naszym sklepie

  Najpopularniejszymi grubościami blachy miedzianej jakie się stosuję są 0,55 mm, 1 mm, 2 mm oraz 3 mm. Nasz asortyment pomaga na bardzo precyzyjny dobór grubości blachy. Dlatego największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się blachy miedziane o grubościach 0.55 mm, 0.6 mm oraz 0.7 mm. W naszym asortymencie posiadamy następujące wymiary:

  Blacha miedziana na wymiar – 0,5mm – 1,5mm – arkusz, rolka

  Blacha miedziana – arkusz:

  • Grubości: od 0,5mm do 1 mm
  • Dostępne wymiary: według zapotrzebowania klienta
  Blacha miedziana na wymiar – 0,5mm – 1,5mm – arkusz, rolka

  Blacha miedziana w rolce:

  • Grubości: od 0,5 mm do 1 mm
  • Dostępne szerokości: od 200 mm do 1250 mm

  Ile waży blacha miedziana?

  Waga blachy zależy tak naprawdę od jej rozmiarów. Im blacha jest większych rozmiarów i większej grubości tym będzie cięższa. Jako, że standardowym i powszechnym wymiarem jest arkusz 1000 mm na 2000 mm, taki też przyjmiemy do obliczeń.

          Grubość – Waga arkusza 1×2

  • 0,50mm – 8,91 kg
  • 0,55mm – 9,80 kg
  • 0,60mm – 10,70 kg
  • 0,70mm – 12,40 kg
  • 0,80mm – 14,20 kg
  • 1,00mm – 17,75 kg
  • 1,50mm – 26,60 kg

  Jaką temperaturę wytrzymuje blacha miedziana?

  W przypadku mowy o wytrzymałości blachy miedzianej na temperaturę, nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości i obaw. Blacha miedziana arkusz, w rolce czy w postaci rur jest niezwykle wytrzymała na temperaturę. Temperatura topnienia miedzi to aż 1083°C. Potwierdza to również bardzo szerokie zastosowanie miedzi przez ekspertów.

  Miedź wykorzystywana jest:

  • na obróbki blacharskie (wszelakie opierzenia dachowe),
  • na pokrycia dachowe,
  • na rynny,
  • do ogrzewania, gazu, wody ciepłej, pitnej itp.

  Jaka blacha miedziana na dach jest najlepsza?

  Każdy z miedzianych rodzajów pokryć dachowych jest jak najbardziej dobrym wyborem. Najdroższym z nich jest blacha płaska. Jeśli przeznaczamy ją na dach, kupujemy w rolkach o grubości 0,55 mm do obróbki oraz dogięcia na rąbek stojący. Nieco tańszym wariantem na dach, ale również solidnym i z dużymi zaletami jest blacha aluminiowa. Dachy z miedzi charakteryzują się największą trwałością, czyli nawet 300 lat. Jednak oprócz blachy płaskie wyróżniamy również:

  • płytki dachowe miedziane – małoformatowe elementy mające kształt rombu, prostokąta lub rybiej łuski,
  • blacho dachówki miedziane – mocowana gwoździami, wcześniej tłoczona na wzór standardowej dachówki.

  Jak łączyć blachę miedzianą?

  Jak wcześniej wspominaliśmy rozróżniamy kilka rodzajów łączenia elementów z blachy miedzianej. Najpopularniejszym z nich i tradycyjnym są za pomocą rąbka stojącego lub leżącego. Rąbek stojący i leżący to metody doginania blachy, które są bardzo skutecznym łączeniem pokryć dachowych. Rozróżniamy również lutowanie, sposób o którym już wspomnieliśmy. Z pewnością jego szczelność jest dużo lepsza jednak koszty wzrastają. Proces lutowania blachy odbywa się w temperaturze ponad 650 °C. Czasami stosuje się również klejenie jednak żaden klej nie wytrzyma 300 lat. 

  Blacha miedziana i jej zabezpieczanie

  Często klienci pytają o zabezpieczanie blachy miedzianej. Jest to bardzo ważna kwestia, o której często się zapomina. Pomimo wysokiej trwałości i samoczynnie wytwarzanej przez miedź warstwy ochronnej (węglan miedzi) tzw. patynie, w skutek zanieczyszczeń warto zadbać o jej zabezpieczenie. W tym celu należy dokładnie oczyścić blachę odpowiednimi preparatami (najlepiej 10% roztworem kwasu solnego, należy jednak uważać, ponieważ jest ona silnie żrący). Następnie po osuszeniu się blachy nałożyć powłokę ochronną. Idealnie nadadzą się do tego lakiery dwuskładnikowe stosowane również do zabezpieczania karoserii.

  Blacha miedziana Cennik Dotyczy wymiarów 1000x2000, 1250x2500, 1000x1000, 2000x1000 i inne.

  Grubość blachy Cena za m2*
  blacha miedziana naturalna gr. 0,5 mm 302 zł brutto
  blacha miedziana naturalna gr. 0,55 mm 361,60 zł brutto
  blacha miedziana natural gr. 0,6 mm 395 zł brutto
  blacha miedziana natural gr. 0,7 mm 457,50 zł brutto
  blacha miedziana natural gr. 1 mm 672 zł brutto