Skip to content
obróbki blacharskie Poznań

Blacha powlekana arkusz i rolka
od 0,5 mm do 1 mm

Blacha powlekana to jedna z najbardziej popularnych metod na pokrycie dachu. Nowoczesne technologie pozwalają na upodobnienie ich do dachówek, jednak w przeciwieństwie do nich są znacznie lżejsze. Kuszą swoim eleganckim, estetycznym wyglądem oraz atrakcyjną ceną. Jednak to jeszcze nie wszystko. W czym tkwi ich fenomen? Czy materiał ten posiada jakieś wady? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszej ofercie. Poza blachą powlekaną znajdziecie u nas również blachy aluminiowe, tytan cynk czy miedziane. 

Szukasz blachy powlekanej?

Kontakt z dedykowanym konsultantem

Zwróć uwagę, że jedynie specjalista może dostarczyć Ci tak precyzyjnych wyjaśnień i rozwiać Twoje niejasności. Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, jeżeli nurtują Cię jakiekolwiek kwestie dotyczące naszej oferty.

Biuro handlowe

Poniedziałek – Piątek – 8:00-16:00
Sobota – nieczynne
Niedziela
– nieczynne

Albo napisz do nas

Formularz kontaktowy

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  Co to jest blacha powlekana?

  Blachy powlekane to materiał stosowany zarówno w przemyśle, jak i budownictwie. Jest to rodzaj blachy stalowej lub aluminiowej, którą w celu wzmocnienia, pokryto kilkunastoma warstwami powłok antykorozyjnych. Dzięki nim wystawiona na działanie czynników atmosferycznych blacha nie zaczyna pokrywać się rdzą. Jej cena zależy nie tylko od grubości samej blachy, ale przede wszystkim od rodzaju pokrycia, które zastosowano do jej produkcji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te, które wykonano z żywicy poliestrowej, poliuretanu oraz polichlorku winylu.

  Jesteś zainteresowany naszą ofertą blachy powlekanej? 

  Niezwłocznie skontaktuj się z naszym konsultantem, a on doradzi Ci w zakupie!

  Zalety i wady blachy powlekanej

  Właściwości blachy powlekane zostały docenione zwłaszcza w budownictwie. Nic więc dziwnego, że stały się one jednym z najczęściej stosowanych pokryć dachowych w Polsce. Do zalet tego materiału należą:

  • trwałość – zdaniem wielu producentów, blachy powlekane mogą wytrzymać nawet do 50 lat. To bardzo dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że są one narażone na działanie opadów, mrozów oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. O trwałości tego materiału decyduje przede wszystkim grubość jej rdzenia stalowego. To właśnie on stanowi bazę do pokrycia warstwami zabezpieczającymi. Duże znaczenie ma tutaj także rodzaj oraz grubość powłoki.
  • odporność na uszkodzenia mechaniczne – niektóre z blach zostają dodatkowo powleczone warstwami, które zabezpieczają ją przed korozją, promieniowaniem UV, temperaturami oraz innymi uszkodzeniami, wynikającymi z codziennego użytkowania.
  • lekkość –  blachy są nawet 10 razy lżejsze od dachówek ceramicznych,
  • niska i atrakcyjna cena,
  • uniwersalność – blachy powlekane dostępne są w różnych wariantach i kolorach, prze co łatwo je dopasować do każdego dachu. Blacha powlekana płaska z powodzeniem może być układana na dachach, których nachylenie wynosi od 3 do 5°. Niektóre jej rodzaje są również dopuszczone (jako jedyne z możliwych) pokrycia dachów, które nachylają się pod katem większym niż 50°,
  • bogactwo kolorów – technologie produkcji blachy powlekanej przyczyniły się do tego, że można je wyprodukować w każdym, dowolnym kolorze.

  Niestety poza zaletami, blachodachówki mają również jedną istotną wadę. Mowa o słabej izolacji akustycznej – w pomieszczeniach ulokowanych na poddaszu, będzie słychać dźwięk kropli, które odbijają się od powierzchni blachy. Problem ten można jednak wyeliminować za pomocą ocieplenia dachu, np. wełną mineralną.

  Blacha powlekana - cena za m2

  Cena zależy od wielkości składanego zamówienia oraz od aktualnych cen surowców. W celu ustalenia dostępności i kosztów prosimy o kontakt mailowy: sklep@metzink.pl określając potrzebną ilość, kolor, rodzaj i grubość blachy.

  Rozmiary i grubości blachy powlekanej - producent MetZink

  Najpopularniejsze z grubości jakie występują w przypadku blachy powlekanej to 0,5 mm, 0,7 mm oraz 1 mm. MetZink oferuje blachy o grubości od 0,5 mm do 1 mm. Sprzedaż odbywa się w dwóch wariantach, jakie przedstawiamy poniżej:

  Blacha powlekana - płaska, arkusz

  Blacha powlekana – płaska:

  • Grubości: od 0,5 mm do 0,7 mm
  • Dostępne wymiary: według zapotrzebowania klienta
  Blacha powlekana w rolce (rolka)

  Blacha powlekana w rolce:

  • Grubości: od 0,5 mm do 0,7 mm
  • Dostępne szerokości: od 200 mm do 1250 mm

  Zastosowanie blachy powlekanej

  Blachy powlekane znalazły szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle maszynowym oraz budownictwie. Używa się ich do produkcji karniszy, armatury, okiennic oraz szeroko rozumianego RTV i AGD. W branży tej szczególne miejsce znalazła blacha powlekana w kręgach, która jest wykorzystywana do produkcji elementów oraz tworzenia obudowy maszyn. Są one również niezwykle popularne w charakterze pokrycia dachowego. Z kolei ich łaskie odpowiedniki często pojawiają się jako elementy wykończeniowe. Ponadto są one również łatwe i szybkie w montażu. Wystarczy jedynie wiedzieć jak się do tego zabrać. Warto również wiedzieć, że blachę powlekaną można zakupić zarówno w rolce, jak i w postaci płaskiego arkusza.

  Blacha powlekana Cennik Dotyczy wymiarów 1000x2000, 1250x2500, 1000x1000, 2000x1000 i inne.

  Grubość blachy Cena za m2*
  blacha powlekana połysk gr. 0,5 mm (różne kolory) 41 zł brutto
  blacha powlekana połysk gr. 0,7 mm (różne kolory) 67 zł brutto
  blacha powlekana połysk gr. 1 mm (różne kolory) wycena indywidualna
  blacha powlekana mat gr. 0,5 mm (różne kolory) 43 zł brutto
  blacha powlekana mat gr. 0,7 mm (różne kolory) 70 zł brutto
  blacha powlekana mat gr. 1 mm (różne kolory) wycena indywidualna
  blachy w arkuszach i w rolkach tak sama cena j.w w m2