Jakie są rozmiary rynien?

Rynny są nieodłącznym elementem każdego budynku, pełniącym ważną funkcję w systemie odprowadzania wody deszczowej. Ich odpowiedni dobór i instalacja są niezbędne do zapewnienia ochrony konstrukcji budynku przed wilgocią i korozją. W tym artykule skupimy się na omówieniu różnych typów rynien dostępnych na rynku: plastikowych, aluminiowych i metalowych. Przyjrzymy się ich charakterystyce, zaletom oraz dostępnym rozmiarom, aby ułatwić czytelnikom wybór najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla ich potrzeb. Zachęcamy do lektury!

Plastikowe rynny

Plastikowe rynny są popularnym wyborem wśród właścicieli domów ze względu na ich lekkość i łatwość montażu. Są wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co zapewnia im odporność na korozję, zmiany temperatury i promieniowanie UV. Ich główną zaletą jest również przystępna cena. Na rynku dostępne są różne rozmiary tych rynien, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego budynku.

Najpopularniejsze rozmiary to:

  • 100 mm – idealne dla małych i średnich dachów,
  • 125 mm – odpowiednie dla większych powierzchni dachowych,
  • 150 mm – przeznaczone dla bardzo dużych dachów lub tych o wysokim stopniu nachylenia.

Aluminiowe rynny

Rynny aluminiowe cieszą się uznaniem ze względu na ich trwałość i estetykę. Są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, co sprawia, że są łatwe w montażu, a przy tym odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ich dodatkowym atutem jest szeroka gama kolorystyczna, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu każdego domu. Dostępne rozmiary rynien aluminiowych to między innymi:

  • 125 mm – uniwersalny rozmiar, pasujący do większości domów,
  • 150 mm – dla dachów o większej powierzchni lub w rejonach o intensywnych opadach deszczu.

Rynny aluminiowe są dostępne w różnych stylach i wykończeniach, co pozwala na dopasowanie ich nie tylko do funkcjonalnych, ale i estetycznych wymagań każdego budynku. Niezależnie od tego, czy poszukujesz rynien do nowoczesnego budynku, czy do obiektu o bardziej tradycyjnej architekturze, z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie.

Metalowe rynny

W naszym sklepie World Metal oferujemy rynny metalowe, które są synonimem najwyższej jakości. Charakteryzują się one wyjątkową wytrzymałością i długowiecznością. Metalowe rynny są idealne dla osób szukających rozwiązań trwałych i estetycznie dopasowanych do charakteru ich domu. W naszej ofercie znajdziesz rynny okrągłe i kwadratowe w wielu wymiarach. Poniżej omawiamy kilka z nich. 

  • 105/80, 105/90 – doskonałe dla standardowych dachów,
  • 120/100, 120/80 – idealne dla większych powierzchni dachowych,
  • 127/100, 127/80, 127/90 – uniwersalne rozmiary pasujące do różnorodnych projektów,
  • 153/100, 153/120 – przeznaczone dla dużych i bardzo dużych dachów,
  • 192/100, 192/120 – najlepszy wybór dla obiektów przemysłowych i dużych budynków.

Dodatkowo, nasze metalowe rynny wyróżniają się nie tylko solidnością wykonania, ale także możliwością indywidualnego dopasowania do specyficznych wymagań architektonicznych. Oferujemy szeroki wybór kolorów i wykończeń, co pozwala na harmonijne wkomponowanie systemu rynnowego w estetykę każdego budynku.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich rynien jest istotny dla ochrony naszych domów przed skutkami opadów deszczu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rynny plastikowe, aluminiowe, czy metalowe z naszego sklepu World Metal, ważne jest, aby pamiętać o dopasowaniu ich rozmiaru do specyfiki budynku. Dzięki temu zapewnią one skuteczną ochronę i będą służyć przez wiele lat. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, gdzie nasi eksperci pomogą Ci w wyborze idealnych rynien dla domu.